Wed. May 18th, 2022

A list of Area wrestlers that placed in this weekends GHSA wrestling championships.

Adairsville Tigers

Jaxson Owens (120) 4th 3A

Isaac Linley (132) Champ 3A

Howard Bailey (138) 2nd

Armuchee Indians

Kolby Dempsey (113) Champ A

Bremen Blue Devils

Cooper Greyson (106) 4th AA

Gavin Mastrangelo (113) 3rd AA

Braden Sauls (126) Champ AA

Ty Morris (170) 3rd AA

Carrollton Trojans

Jacob Levy (220) 2nd 6A

Cartersville Purple Hurricanes

Giles Turner (138) 4th 5A

Shadre Hurst (285) Champ 5A

Cass Colonels

Lee Camp (106) 2nd 5A

AJ Piatt (113) 2nd

Cole Hunt (120) Champ

Jake Crapps (126) Champ

Bryce Kresho (138) 3rd

Tyler McKnight (145) 2nd

Kriecg Roe (160) 4th

Zach McKnight (170) 2nd

Parker Dunn (182) 4th

Cedartown Bulldogs

Adam Payton (120) Champ 4A

Fernando Cordova (126) 3rd

Jesus Navarro (152) 3rd

Central Carroll Lions

Colson Hoffman (106) 2nd 4A

Chattooga Indians

Landon Carlton (106) 2nd AA

Devon Heroch (220) 3rd AA

Coahulla Creek Colts

Adonnis Sanchez (106) 3A

Dade County Wolverines

Zac Smith (160) 4th AA

Landon Williams (182) Champ AA

Cody Williams (195) Champ AA

Austin Sorrelle (285) Champ AA

Dalton Catamounts

Stryker Woods (220) 4th 6A

Riley Souther (285) 2nd 6A

Darlington Tigers

Alan Cordero (152) Champ A

Fannin County Rebels

Blake Summers (106) 3rd AA

Carson Collis (132) 4th AA

Taylor Collis (138) 2nd AA

Corbin Davenport (160) 2nd AA

Gilmer Bobcats

Juan Rafael (106) Champ 3A

Carson Fariest (113) 2nd

Arturo Gonzalez (120) 3rd

Miguel Jacinto (152) 2nd

Diego Jacinto (160) 2nd

Owen Moss (195) 3rd

Dylan Galloway (220) Champ 3A

Tony Olea (285) 3rd

Gordon Central Warriors

John Guerrero (285) 4th AA

Haralson County Rebels

Clay Hyatt (220) 2nd AA

Mt. Zion Eagles

Nick Samples (120) 4th A

Joseph Daniel (126) 4th A

Model Blue Devils

Riley Davis (145) 3rd AA

North Paulding

Kade Brown (120) 4th 7A

Collin Mullins (126) 3rd

Micah Green (160) 4th

Northwest Whitfield Bruins

Jayden Santiago (195) 4th 4A

Pepperell Dragons

Kolton Edge (132) 2nd AA

Matthew Waddell (170) 2nd AA

Jake Roberts (182) 2nd AA

Pickens Dragons

Dylan Gonzalez (126) 4th 4A

Kaleb Nicholson (220) 4th

Ringgold Tigers

Jaxon Delgado (145) 4th 3A

Rockmart Yellow Jackets

TK Davis (113) Champ 3A

Izaeah Beavers (120) Champ 3A

Gunner Chambers (126) 2nd

James Murray (132) 3rd

Bleu Winters (138) 3rd

Nazhir Turner (152) Champ 3A

Jakamron Ammons (220) 3rd

Sonoraville Phoenix

Noah Chastain (106) 4th 3A

Logan Moore (132) 2nd

Colt Weaver (170) Champ 3A

Gavin Harper (182) 2nd

Jeb Knight (195) Champ 3A

Draven Peppers (220) 2nd

Jaxx Knight (285) Champ 3A

South Paulding

Jacob Seymour (132) 2nd AAAAAA

Ryan Seymour (152) 2nd 6A

Madden Sanker (285) Champ 6A

Trion Bulldogs

Jason Jenkins (103) 3rd A

Daegan Vaughn (113) 3rd A

Seth Huskins (120) 3rd A

Crawford Lee (126) 3rd A

Bryce James (138) 3rd A

Gus Hames (145) 4th A

Toby Maddux (160) Champ A

Cohen Blaschke (170) 4th A

Blaydn Bowman (182) 2nd A

Logan Eller (195) 2nd A

Brantley Willbanks (220) Champ A

Zach Sharpe (285) 4th A

Union County

Brady Guild (160) 3rd AA

Sean Phillips (170) 4th AA

Woodland Wildcats

Carson Bailey (126) 3rd 5A

William Bishop (132) 2nd

Randy Buchanan (138) 2nd

Caleb Henson (152) Champ 5A

Colby Cochran (160) Champ 5A

Charles Higdon (195) 3rd

Kwadrus Wilson (220) 2nd